Kávéológia

Nem létezik erős kávé, csak gyenge ember

CoffeePaso
Nem létezik erős kávé, csak gyenge ember

Kutatások kimutatták, hogy a magas antioxidáns-tartalommal rendelkező kávé nagy mennyiségű fogyasztása fittebb és erősebb fizikai állapothoz vezethet időskorban.

A kávé (és nemcsak a koffein, hanem a benne lévő flavonoid és ásványi anyag tartalom is) a gyógyításban rendkívül sokoldalúan felhasználható, ellazítja a légzőszervi sima izmokat, élénkíti a keringést, de használják a szív erősítésére is. Fájdalomcsillapítókban, cellulitisz elleni testápolókban, szemránckrémekben is megtalálható a koffein.

 

Sejthették ez a régi korok zsenijei is, mert a legtöbbjük extrém nagy mennyiségben fogyasztotta a nedűt termelékenységének, kreativitásának vagy fizikai állóképességének fokozására. A 20. század egyik legjelentősebb matematikusa, Erdős Pál is presszókávéval és koffeintablettákkal tudott hosszú órákon keresztül dolgozni egész éjszaka. Híres mondása szerint „A matematikus olyan gép, amely a kávét tételekké alakítja”.

 

Beethoven is a matematika alapjait követte, ugyanis a reggeli kávéját csakis 60 szem kávébabból volt hajlandó elkészíteni. Se többől, se kevesebből. Úgyhogy talán nem is a kávétól ébredt fel reggelente, hanem az akkurátus számolástól.

 

Zsenik vagy átlagemberek, mindegy is. A kávé mindannyiunknak hasznos lehet, ugyanis a rendszeresen legalább napi négy kávét fogyasztók közötti kutatás bizonyította, hogy a nagyobb kávémennyiséggel megduplázódott a valószínűsége annak, hogy az alanyok 70 éves kor után fittebbek maradtak – írta meg az Index.